آخرین مطالب

 
No Image
خوش آمديد!
داستانهایی از حضرت فاطمه (س ) دراصول کافی پيوند ثابت

معصوم دوم فاطمه زهراء(س )
غذاى مخصوص در سینى مخصوص در خانه فاطمه (س )

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
روزى پیامبر(ص ) به فاطمه (س ) فرمود:((برخیز و آن سینى را به اینجا بیاور، فاطمه (س ) برخاست و آن سینى را که (در جاى پنهان بود) بیرون آورد، که در میان آن نان ترید شده و گوشت پخته شده بود(که ظاهرا از غذاى بهشتى بود).
پیامبر(ص ) و على (ع ) و حسن و حسین و فاطمه (س )، سیزده روز از آن غذا خوردند، سپس ام ایمن روزى چیزى از آن نان و گوشت را در دست حسین (ع ) دید، به او گفت : این غذا را از کجا آوردى ؟
حسین (ع ) فرمود: ((چند روز است که ما از این غذا مى خوریم )).
ام ایمن (که از بانوان مخلص و ارادتمند اهلبیت نبوت بود) به حضور فاطمه (س ) آمد و عرض کرد:((هر چه ام ایمن دارد، به فاطمه (س ) و فرزندانش تعلق دارد، اما آیا فاطمه (س ) هر چه دارد، قدرى از آن به ام یمن نمى رسد؟)).
فاطمه (س ) مقدارى از آن غذا را براى ام ایمن آورد، ام ایمن از آن خورد، از آن پس غذاى آن سینى تمام شد.
پیامبر(ص ) فرمود:((اگر از آن غذا به ام ایمن نمى خوراندى ، تا روز قیامت تو و ذریه تو از آن غذا مى خوردند)).
امام باقر(ع ) پس از نقل ماجراى عجیب فوق فرمود:((آن سینى در نزد ما است ، و قائم ما در زمان ظهور خود، آن را بیرون مى آورد))(۱۶۶)

برخورد شدید فاطمه (س ) با عمر بن خطاب

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
هنگامى که پس از رحلت پیامبر(ص ) آن حوادث تلخ و ناگوار نسبت به على (ع ) و فاطمه -س )انجام شد، فاطمه (س ) گریبان عمر بن خطاب را در یکى از روزهاى آن بحران گرفت ، و به پیش کشید و فرمود:((اى پسیر خطاب ! سوگند به خدا، اگر من رسیدن بلا را به بى گناهان کرامت نداشتم ، مى فهمیدى که خدا را سوگند مى دادم (و با نفرین ، همه شما را از بین مى بردم ) و خدا را اجابت کننده سریع مى یافتى )).(۱۶۷)

هدیه پیامبر(ص ) به فاطمه (س )

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
ناگواریهاى رنج آور زندگى باعث شد که روزى فاطمه (ع ) نزد رسول خدا(ص ) آمد و به عنوان شکایت ، جریان را بیان نمود، پیامبر(ص ) جزوه اى به فاطمه (س ) داد و فرمود:((آنچه در آن نوشته شده بیاموز))، در آن جزوه ، این مطالب نوشته شده بود:
کسى که : به خدا و روز قیامت ایمان داشته باشد، به همسایه اش آزار نمى رساند.
کسى که : ایمان به خدا و روز قیامت داشته باشد، مهمان خود را گرامى مى دارد.
کسى که : به خدا و روز قیامت ایمان داشته باشد، یا سخن نیک مى گوید، و یا خاموش مى شود.(۱۶۸)

مصحف فاطمه (س ) یا کتاب علم امامان (ع )

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
(شاگردان در محضر امام صادق (ع ) حلقه زده بودند، و آن حضرت آنها رااز رخنه و گزند دشمنان اسلام هشدار مى داد، و به ویژه خطر منکران خدا از گذشته و آینده را گوشزد مى کرد، تا مسلمانان ، هوشیارانه و جدى در کمین آنها باشند، و از حریم اسلام دفاع کنند) یکى از سخنان امام صادق (ع ) در این راستا این بود:
((در سال ۱۲۸ هجرت ، منکران خدا و ملحدان ، ظهور کنند، من این مطلب را در کتاب مصحف فاطمه (س ) دیده ام .))
حماد(یکى از شاگردان ) گفت : مصحف فاطمه (س ) چیست ؟
امام : هنگامى که پیامبر خدا(ص ) رحلت کرد، آنچنان فاطمه (س ) اندوهگین شد، که اندازه آن را جز خدا نداند، خداوند فرشته اى را نزد فاطمه (س ) فرستاد، تا فاطمه (س ) را دلدارى دهد و با او سخن بگوید.
فاطمه (س ) جریان را به على (ع ) گزارش داد( شاید از این رو که على (ع ) آن سخنان را بنویسد، و یا مونس فاطمه (س ) باشد)، حضرت على (ع ) به فاطمه (س ) فرمود: ((هر گاه حضور فرشته را احساس کردى و صدایش را شنیدى ، مرا خبر کن )).
فاطمه (س ) هنگامى که احساس حضور فرشته مى کرد و صدایش را مى شنید، به على (ع ) اطلاع مى داد، على (ع ) نزد فاطمه (س ) مى آمد و هر چه مى شنید مى نوشت ، تا آنکه از آن سخنان ((مصحف فاطمه )) را به وجود آورد، در آن مصحف ، سخن از حلال و حرام نیست ، بلکه در آن علم و حوادث آینده است .
شخص دیگرى از امام صادق (ع ) در مورد مصحف فاطمه (س ) پرسید.
امام صادق (ع ) پس از سکوت طولانى فرمود: ((فاطمه (س ) ۷۵ روز بعد از رحلت رسول خدا زنده بود، و در این ایام از فراق پدر، بسیار غمگین بود، جبرئیل نزد فاطمه (س ) مى آمد، او را دلدارى مى داد، و احوال و مقام پدرش را براى او بیان مى کرد، و حوادث آینده را که دشمنان نسبت به فرزندان او روا مى دارند، به او خبر مى داد، حضرت على (ع ) آن مطلب را مى نوشت ، و آن نوشته همان ((مصحف فاطمه )) است )).
فیضل بن سکره مى گوید: روزى به حضور امام صادق (ع ) رفتم ، به من فرمود: ((اى فیضل ! آیا مى دانى ، اندکى قبل چه چیز مطالعه مى کردم .
فضیل : نه ، خبر ندارم .
امام : ((کتاب فاطمه (س ) را مطالعه مى نمودم ، در آن کتاب نام تمام زمامدارانى که در زمین حکومت مى کنند، و نام پدرانشان نوشته شده است ، ولى من براى (امامت ) فرزندان (امام ) حسن (ع )، چیزى در آن ندیدم )). (۱۶۹)

نظرات[۲] | دسته: داستانهایی از حضرت فاطمه (س ) دراصول کافی | نويسنده: admin | ادامه مطلب...

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

بایگانی شمسی

تقویم شمسی

اردیبهشت ۱۳۹۷
د س چ پ ج ش ی
« فروردین    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
۳۱  
No Image No Image