آخرین مطالب

 
No Image
خوش آمديد!
ملاقات سیّد بحر العلوم با امام زمان (علیه السلام) در مسجد سهله پيوند ثابت

ملاقات سیّد بحر العلوم با امام زمان (علیه السلام) در مسجد سهله

عالم بزرگوار آخوند ملازین العابدین سلماسى مى گوید: (روزى در مجلس درس آیه اللّه علاّمه طباطبائى بحر العلوم در نجف اشرف نشسته بودم. جهت زیارت، عالم بلند مرتبه جناب میزرا ابو القاسم قمى صاحب (قوانین) داخل شد.

پس از درس، میرزا ابو القاسم به سیّد بحر العلوم گفت: (شما رستگار شدید وبه تولّد روحانى وجسمانى وپیدایش چشم ملکوتى وبرزخى دست پیدا کرده اید. پس چیزى به ما مرحمت کنید از آن نعمتهاى بى پایانى که به دست آوردید).

پس سیّد بحر العلوم بدون تامّل فرمود: (من دیشب یا دوشب قبل (تردید از گوینده است) براى خواندن نافله شب به مسجد کوفه رفته بودم واوّل صبح قصد برگشت به نجف اشرف را کردم.
وقتى از مسجد بیرون آمدم، دلم هواى رفتن به مسجد سهله را کرد ولى از ترس نرسیدن به نجف قبل از صبح وانجام شدن امر مباحثه در آن روز، از این کار منصرف شدم ولى اشتیاقم لحظه به لحظه زیاد مى شد ودلم بیشتر مى خواست که بروم.

در همین احوال که تردید داشتم ناگهان بادى وزید وغبارى بلند شد ومرا به آن طرف حرکت داد ومدّتى نگذشت که مرا بر در مسجد سهله انداخت.

سپس داخل مسجد شدم، دیدم که خالى است وهیج زائرى نیست جز شخصى بزرگوار که مشغول است به مناجات با خداوند با کلماتى که قلب را متحوّل وچشم را گریان مى کند.

حالم تغییر کرد ودلم از جا کنده شد وزانوهایم مى لرزید از شنیدن آن کلمات که هرگز به گوشم نرسیده بود وچشمم ندیده این همه دعاهاى مؤثّرى که من مى دانستم.

اشکم جارى شد وفهمیدم که مناجات کننده که آن کلمات را مى نویسد، نه اینکه از حفظیّات خود مى خواند.

پس در جایى که ایستاده بودم ماندم وگوش به آن کلمات دادم واز آنها لذّت بردم تا اینکه مناجات او تمام شد.

پس متوجّه من شد وبه زبان فارسى فرمود: (مهدى بیا).

چند قدمى جلو رفتم وایستادم. دستور داد که جلوتر روم، پس کمى جلوتر رفتم وایستادم. باز دستور دادند جلوتر بیا وفرمود: (ادب در اطاعت است). جلو رفتم تا جایى که دست آن حضرت به من ودست من به آن حضرت مى رسید وآن حضرت با من صحبت کرد).

(- نجم الثّاقب)

دسته: امام مهدی (عج) | نويسنده: admin


ارسال نظر

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

بایگانی شمسی

تقویم شمسی

مهر ۱۳۹۷
د س چ پ ج ش ی
« شهریور    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰  
No Image No Image