آخرین مطالب

 
No Image
خوش آمديد!
عملی که با انجام آن ثواب ۹۰۰ سال عبادت را دریافت می کنید پيوند ثابت

عملی که با انجام آن ثواب ۹۰۰ سال عبادت را دریافت می کنید

ماه ذی‌القعده ماه ولادت امام رضا(ع) است که اولین ماه حرام محسوب می‌شود و ماه‌های حرام دیگر به غیر از ماه رجب پس از این ماه قرار می‌گیرند.
عملی که با انجام آن ثواب ۹۰۰ سال عبادت را دریافت می کنید

به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقریان کارشناس علوم قرآنی درباره ماه ذی القعده و دهه کرامت گفت: دهه کرامت از اول ماه ذی‌القعده تا یازدهم این ماه ادامه دارد. ماه ذی‌القعده ماه ولادت امام رضا(ع) است که اولین ماه حرام محسوب می‌شود و ماه‌های حرام دیگر به غیر از ماه رجب پس از این ماه قرار می‌گیرند.

این کارشناس علوم قرآنی درباره حرمت ماه ذی القعده اظهار کرد: ماه حرام حرمت دارد و داشتن حرمت آن به این است کارهای خیر و همچنین گناهان نیز که در این ماه انجام می‌شود مضاعف است. ماه حرام به تعبیر آیت الله جوادی آملی شروع چله نشینی حضرت موسی(ع) است که این حضرت در اول ذی‌القعده به کوه طور می‌رود و تا انتهای دهه اول ذی‌الحجه در آنجا می‌ماند و خداوند حکمت را از قلب این حضرت بر زبانش جاری می‌کند.

ماه ذی‌القعده به عنوان ماه حرام هم برای دین اسلام و هم برای ادیان دیگر اهمیت دارد و در قرآن نیز گفته شده که در این ماه می‌شود با اقتدا به بزرگان و پیامبران به عبادت خدا پرداخت و با ایشان به راز و نیاز بپردازیم.

وی ادامه داد: ماه ذی‌القعده ماه امام رضا (ع) و خاندان با کرامت ایشان است که در ابتدای ماه ولادت حضرت معصومه(س) بوده ، در اواسط آن بزرگداشت حضرت احمدبن‌موسی(ع) و در روز یازدهم این ماه ولادت امام هشتم(ع) رخ داده است، همچنین در پایان ماه ذی‌القعده نیز شهادت امام جواد(ع)در تاریخ به ثبت رسیده است.

این کارشناس علوم قرآنی با اشاره به نماز توبه در ماه ذی‌القعده بیان کرد: نماز توبه‌ای که پیامبر اسلام (ص) برای اصحابش بیان می‌کند مخصوص یکشنبه‌های ماه ذی‌القعده است. آیت الله جواد آقا ملکی تبریزی نیز این مطلب را در کتاب “رساله لقاء الله” به عنوان نماز توبه و در اعمال ماه ذی القعده بیان می‌کند. به این شکل که فرد در یکشنبه‌ها غسل می‌کند، وضو می‌گیرد و دو رکعت نماز به جا می‌آورد که در هر رکعت، “حمد و ۳ بار توحید و معوذتین می‌خواند و سپس بعد از اتمام نماز، ۷۰ مرتبه استغفار می‌کند.

وی افزود: هر کس می تواند در ماه ذی القعده و روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه روزه بگیرد؛ ثواب ۹۰۰ سال عبادت را دریافت می کند. همچنین می تواند قضای نمازها و روزه هایش را در این ماه به جا آورد. همچنین زیارت حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع)، امام جواد(ع) و نیز امام جعفر صادق(ع) که زیارت ایشان بهشت را بر فرد واجب می کند می تواند دراین ماه انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین باقریان خاطرنشان کرد: ذی‌القعده ماه بزرگی منتسب به امام رضا(ع) و خاندان پاک ایشان است و می‎توان با انجام اعمال این ماه و زیارت این بزرگواران و همچنین انجام اعمال دحو‌الارض در بیست و چهارم ماه ذی‌القعده که از اهمیت بالایی برخوردار است از برکات این ماه بهره‌مند شویم.

دسته: اخلاق اسلامی | نويسنده: admin


ارسال نظر

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

بایگانی شمسی

تقویم شمسی

شهریور ۱۳۹۸
د س چ پ ج ش ی
« مرداد    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱
No Image No Image